France-Flag

شاید یکی از سوالاتی که در ذهن دارید این است که به چه علت باید زبان فرانسه را یاد بگیرید؟ اگر دوست دارید زبان فرانسه را یاد بگیرید و تمایل دارید با مزایای زبان فرانسه آشنا شوید، این مطلب را بخوانید. 

۱. یادگیری یک زبان کافی نیست!

در دنیای امروز صحبت کردن به یک زبان خارجی کافی نیست. افرادی که به چندین زبان صحبت می‌کنند شانس پیدا کردن شغل را چه در داخل کشور و چه در خارج از کشور افزایش خواهند داد. یادگیری یک زبان ذهن را تقویت می‌کند. از مزایای زبان آلمانی باز کردن افق‌های جدید، هم در زندگی شخصی و هم در زندگی حرفه‌ای می باشد. 

۲. فرانسوی زبانی است که در هر پنج قاره از آن استفاده می‌شود.

بیش از ۲۲۰ میلیون نفر در تمام پنج قاره به زبان فرانسه صحبت می‌کنند. زبان فرانسه زبان اصلی ارتباطات بین‌المللی است. بعد از زبان انگلیسی، زبان فرانسوی دومین زبانی است که مردم جهان تمایل به یادگیری آن دارند و همچنین ششمین زبان از لحاظ وسیع بودن در دنیا است. زبان فرانسوی دومین زبان انگلیسی است که بعد از انگلیسی تدریس می‌شود و در هر قاره‌ای تدریس می‌شود. OIF، سازمان بین‌المللی کشورهای فرانسوی‌زبان، از ۷۷ کشور عضو و دولت تشکیل شده‌است. فرانسه همچنین بزرگ‌ترین شبکه بین‌المللی موسسات فرهنگی را اداره می‌کند که دوره زبان فرانسوی را برای نزدیک به یک میلیون دانش‌آموز اجرا می‌کند.

۳. از مزایای زبان فرانسه پیدا کردن شغل است.

توانایی صحبت کردن به هر دو زبان فرانسوی و انگلیسی مزیتی است که در پیدا کردن شغل با بسیاری از شرکت‌های چند ملیتی که از زبان فرانسوی به عنوان زبان کاری خود استفاده می‌کنند،  کاربرد فراوانی دارد. فرانسه، به عنوان پنجمین اقتصاد بزرگ جهان، کارآفرینان، پژوهشگران و محققان خارجی را جذب می‌کند. 

۴.  از مزایای زبان فرانسه آشنایی با فرهنگ جهانی بی‌نظیر است.

فرانسه اغلب به عنوان زبان فرهنگ در نظر گرفته می‌شود. یک درس فرانسوی سفری فرهنگی به دنیای مد، هنر، معماری و علم است. زبان فرانسه همچنین امکان دستیابی به آثار نویسندگان بزرگ فرانسوی مانند ویکتور هوگو و مارسل پروست و شعرای مشهور Charles Baudelaire  و  Jacques Prévert را به زبان اصلی می دهد.

. از مزایای زبان فرانسه امکان تحصیل در دانشگاه های فرانسه است.

افرادی که می توانند به زبان فرانسه صحبت کنند، فرصت‌هایی برای آموزش عالی در برخی از بهترین دانشگاه‌های فرانسه (دانشگاه سوربن، پیر ماری کوری و غیره) و اغلب براساس شرایط مالی بسیار مناسب فراهم می‌کند. دانشجویان با سطح خوبی از زبان فرانسه ممکن است واجد شرایط درخواست یک کمک‌هزینه دولتی فرانسوی برای ثبت‌نام در یک دوره کارشناسی‌ارشد در دانشگاه های فرانسه باشند که منجر به اخذ مدرک کارشناسی‌ارشد در سطح بین‌المللی می شود. 

۶. بازدید از پاریس و جاهای دیدنی فرانسه

فرانسه بیش‌ترین مقصد گردشگری جهان است و بیش از ۷۹، ۵ میلیون بازدیدکننده در سال دارد. توانایی صحبت کردن به زبان فرانسوی حتی کم باعث می‌شود که بازدید از پاریس و تمام مناطق فرانسه از آب و هوای معتدل و قله‌های پوشیده از برف آلپ از طریق خط ساحلی ناهموار بریتانی و دیدگاه‌هایی در مورد فرهنگ، طرز فکر و روش زندگی فرانسوی، لذت بخش باشد. فرانسه نیز در هنگام سفر به آفریقا، سوییس، کانادا، موناکو، سیشیل و دیگر جاها می تواند به شما برای برقراری ارتباط کمک کند.

۷. زبان روابط بین‌الملل

زبان فرانسه زبان رسمی و کاری سازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا، یونسکو، ناتو، کمیته بین‌المللی المپیک، صلیب‌سرخ بین‌المللی و دادگاه‌های بین‌المللی است.مهارت در فرانسه برای هر کسی که شغلی در سازمان های بین‌المللی داشته باشد ضروری است. 

8. زبان فرانسه دنیای جدیدی به شما هدیه می کند.

بعد از زبان انگلیسی و آلمانی، زبان فرانسوی سومین زبانی است که به طور گسترده در اینترنت استفاده می شود. توانایی درک فرانسه یک دیدگاه جدید از جهان را از طریق ارتباط با گویشوران فرانسوی از سراسر جهان و اخبار کشورهای بین‌المللی فراهم می کند.

۹. زبان فرانسه، زبان استدلال و بحث است.

زبان فرانسه زبانی تحلیلی است که تفکر انتقادی را توسعه می‌دهد. فرانسه زبان فیلسوفان بزرگی مانند دکارت، سارتر، ماری کوری، پاستور و غیره است. در یادگیری زبان فرانسه، کودکان نیز می‌آموزند که چگونه یک مورد را مطرح کنند و نکات مختلفی از دیدگاه ها ارائه کنند و از مهارت‌های ارزشمند برای بحث‌ها و مذاکرات استفاده کنند. این می تواند یکی از مزایای زبان فرانسه و انگیزه ای برای یادگیری آن باشد.

۱۰. زبان فرانسه، زبان روشن فکری است.

فرانسه زبان آرمان‌های جهانی است که فلاسفه عصر روشن‌گری قرن هجدهم از آن حمایت کردند، که به گسترش ایده حقوق بشر در سراسر جهان کمک کرد. 

مزایای زبان فرانسه

11. یک زبان که یادگیری آن جالب است.

برخلاف باور عمومی، زبان فرانسه زبان دشواری برای یادگیری نیست. این زبان یک زبان است که به دقت خاصی نیاز دارد اما قادر به بیان دقیق ظرافت است. زیاد طول نمی‌کشد تا به سطحی برسد که بتوانید به زبان فرانسه ارتباط برقرار کنید. روش‌های زیادی در این مورد وجود دارد که یادگیری زبان فرانسه را لذت بخش می‌کند چرا که این زبان یک زبان نرم، آهنگین و رمانتیک است. 

۱۲. یک زبان برای یادگیری زبان‌های دیگر

فرانسه یک زمینه خوب برای یادگیری زبان‌های دیگر، به ویژه زبان‌های عاشقانه اسپانیایی، ایتالیایی، پرتغالی و رومانیایی و حتی انگلیسی است، زیرا بیش از نیمی از واژگان انگلیسی امروزی از زبان فرانسه مشتق شده‌است.  

13. استاندارد بالا در آموزش

معلمان فرانسوی به خاطر رویکرد خلاقانه، مبتکرانه و انتظارات بالا مشهور هستند. از آنجا که فرانسه شهرت خوبی در آموزش دارد، اکثر افراد تمایل دارند که به سطح بالایی از مهارت دست یابند. فرانسه همچنین نقش فعالی در فراهم کردن آموزش خدمت برای آموزگاران فرانسوی در خارج از کشور بازی می‌کند به طوری که دوره‌های ارایه‌شده همواره استاندارد بالایی دارند. 

۱۴.  زبان فرانسوی یک زبان خلاقانه است.

فرانسوی اغلب در صحنه شنیده می‌شود. معلمان دوست دارند به زبان فرانسه نقش بازی کنند و دانشجویان خود را به شرکت کردن در جشنواره‌های تئاتر تشویق کنند. یادگیری فرانسه به کودکان کمک می‌کند خودشان را ابراز کنند و اعتماد به نفس خود را در مقابل دیگران به دست آورند. زبان آموزان نیز از طریق آهنگ‌ها، به لطف فهرست گسترده‌ای از خوانندگان گذشته و حاضر، زبان فرانسه را می‌آموزند. این یکی از بی نظیرترین مزایای زبان فرانسه است که می تواند انگیزه ای برای یادگیری این زبان باشد. 

15. از مزایای زبان فرانسه ایجاد فرصت‌های تعامل است.

برای دانش آموزان آسان است که با گویشوران فرانسوی همسن خود، به عنوان دوستان و یا از طریق اینترنت ارتباط برقرار کنند. برنامه‌های تعامل مختلف زیادی در فرانسه وجود دارد که امکان تجربه کردن فرصت های جدید را می دهد. هزاران مدرسه فرانسوی با همتایان خود در سراسر جهان ارتباط دارند و با بزرگ‌ترین شبکه آموزشی جهان ارتباط برقرار می‌کنند.

×

Powered by WhatsApp Chat

× سلام وقت بخیر ، چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟