۱۶ واقعیت جذاب و جالب درباره زبان انگلیسی
نکات جالب انگلیسی

در این مقاله در موسسه زبان آفاق به 16 واقعیت جالب از زبان انگلیسی خواهیم پرداخت:

واقعیت های جالب زبان انگلیسی:

 

1_شکسپیر بیش از 1000 کلمه به زبان انگلیسی افزوده است

 

همه ی مردم جهان شکسپیر را می‌شناسند و یا حداقل برای یک بار نام او به گوششان خورده است. اگر شکسپیر نبود هیچ وقت این زبان یعنی زبان انگلیسی این گستردگی بسیار را نداشت. شکسپیر بیشتر از 1000 لغت جدید را در نوشته های خود به کار برده است که این کلمات را خود شخص او اختراع کرده است. در جهان امروز انگلیسی زبانان هنوز از این کلمات در روابط روزانه خود استفاده میکنند.این کلمات، کلماتی هستند مانند : addiction به معنایی اعتیاد و cold_blooded به معنایی خون سرد و بسیاری از کلمات جذاب دیگر که همگی از اختراعات این شاعر و نمایشنامه نویس قرن ششم است.

 

2_ بسیاری از کلمات انگلیسی ریشه فرانسوی و انگلیسی قدیم دارند ‘

 

در سال هایی حدود سال 1066 میلادی زبان فرانسوی توسط فرهیختگان بریتانیا مورد استفاده صورت گرفته میشد و افراد سطح پایین جامعه از انگلیسی قدیم استفاده میکردند که از لغات آلمانی ساخته شده بود. پس از سالها سرانجام از تلفیق این دو زبان، زبان انگلیسی میانه به وجود آمد که به زبان انگلیسی کنونی بسیار نزدیک بود.

 

3_ایالات متحده زبان رسمی ندارد

اساسا آمریکا یک زبان رسمی در سطح ملی و فدرال ندارد.(البته برخی از ایالات زبان انگلیسی را به عنوان زبان رسمی خود معرفی کرده اند)

 

4_در گذشته زبان انگلیسی دارای تفکیک جنسیتی مونث و مذکر بوده 

 

بسیاری از زبان ها مثل زبان اسپانیایی این تفکیک را دارند. زبان انگلیسی هم در گذشته دارای این تفکیک بوده است ولی اکنون این تفکیک از این زبان به کلی پاک شده است. در کتابی به نام Gender Shifts IN The History Of English توضیح داده شده است که زبان انگلیسی در طول این سال ها قاعده ی تفکیک جنسیت را از دست داده است.

 

5_زبان انگلیسی از حروف الفبای لاتین استفاده میکند

 

این قاعده ی استفاده از حروف الفبای لاتین در زبان انگلیسی را بیشتر افراد میدانند و نیازی به توضیح بیشتر نیست.

 

6_امپراطوری بریتانیا و آیفون بزرگترین دلایل پیشرفت و توسعه و فراگیری زبان انگلیسی در جهان در عصر حاضر است 

 

شاید بسیاری از افراد از توسعه و فراگیری بسیار این زبان تعجب کنند. البته دلایل مختلف و بسیاری را میتوان برشمرد ولی دلایل اصلی این دو دلیل هستند.
امپراطوری بریتانیا از اواخر قرن پانزدهم میلادی تا قرن هفدهم میلادی در تمامی مناطق جهان حضور داشته است. شامل بخش اعظم اروپا،آمریکای شمالی، آفریقا و شرق هند. با اینها احتمالا شما میتوانید تصور کنید که چگونه زبان انگلیسی در سراسر جهان پهن شد و بعد از آن که کشور آمریکا که در قرن بیستم میلادی به یکی از بزرگترین بازیگران در عرصه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی جهان تبدیل شد. و اکنون بسیاری از تکنولوژی ها و دستاوردهای علمی از کشورهای انگلیسی زبان نشئت می گیرد. فقط گستردگی شبکه اینترنت و آیفون را در نظر بگیرید.

 

7_  در گذشته زبان انگلیسی به جای 26 حرف دارای 29 حرف بوده است 

 

حروف الفبای زبان انگلیسی طی زمان کمتر شد!
یکی از دلایل این کاهش در کنار هم قرار دادن دو حرف و ایجاد یک صدا و حرف جدید بوده است.

 

8_زبان انگلیسی زبان رسمی هوا است! 

 

یعنی زبان رسمی مسافرت های هوایی انگلیسی می باشد. مهم نیست که شما در چه منطقه ای از جهان پرواز می کنید، خلبان و برج مراقبت باید با زبان انگلیسی با هم حرف بزنند.

 

9_’مقصر اصلی املای گیج کننده بسیاری از کلمات انگلیسی در این زبان William Caxton است! 

 

در زمان های گذشته، عریضه نویس ها (کسانی که اسناد و مقالات را می نوشتند) تمام تلاش خود را می کردند تا نوشته های آن ها قیر قابل کپی کردن به نظر برسد. البته با استفاده از اصطلاحات محلی. که باعث ایجاد غلط های زیادی در لغات شد.
در این بین William Caxton یکی از انگلیسی های معروف که شروع به کار در حوزه نوشتن و چاپ کرده بود تعدادی از نویسنده های محلی کم سواد را برای این کار انتخاب کرد (چون دستگاه چاپی وجود نداشت و هر تعداد که لازم بود را باید با دست می نوشتند) و آن ها کلمات را هر طور که قبلا شنیده بودند، می نوشتند.
یکی دیگر از این دست افراد Noah Webster بود که در این تغییرات نقش زیادی داشت. او یک منتشر کننده ی فرهنگ لغت بود و به صورت عمده در تغییر املای انگلیسی آمریکایی از بریتیش دست داشت.

 

10_هر دو ساعت یک کلمه به دیکشنری انگلیسی افزوده میشود 

 

نویسندگان دیکشنری آکسفورد تخمین زده اند که هر ساله حدود 4000 لغت جدید به دیکشنری افزوده می شود. این یعنی هر دو ساعت یک کلمه.

 

11_تعداد انگلیسی زبانان سرتاسر جهان به یک میلیارد و نیم نفر میرسد

 

این تعداد یعنی حدود 20 درصد از کل جمعیت دنیا! حدود 600 تا 700 میلیون نفر از این تعداد که به زبان انگلیسی مسلط هستند افرادی غیر انگلیسی زبان هستند که زبان انگلیسی را بعد از زبان مادری خود آموخته اند.

 

12_زبان انگلیسی دایره لغات وسیع تری نسبت به بقیه زبان های زنده دنیا دارد 

 

تا کنون حدود یک میلیون لغت در زبان انگلیسی وجود دارد که تعداد آن هر ساله در حال افزایش است.

 

13_زبات آموزان سطح میانی انگلیسی که میتوانند به راحتی به زبان انگلیسی صحبت کنند فقط بین 20 تا 30 هزار از این لغات را میدانند. 

این یعنی شما برای به راحتی صحبت کردن به این زبان نیازی به یادگیری تمامی این لغات ندارید.

 

14_پر تکرار ترین حرف در زبان انگلیسی حرف E است.

بر اساس دیکشنری آکسفورد پر تکرار ترین حرف لاتین در کلمات انگلیسی حرف E و کم تکرار ترین این حروف حرف لاتین Q است.

15_ پر استفاده ترین صفت در زبان انگلیسی صفت (good) است

16_پر تکرار ترین اسم (در معنای گرامری) در زبان انگلیسی (بر اساس دیکشنری آکسفورد) کلمه” time ” است. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

Powered by WhatsApp Chat

× سلام وقت بخیر ، چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟