قبل
بعدی

خانه ریاضی تهرانسر

خانه ریاضی تهرانسر یکی از روش‌های تدریس مدارس است که بچه‌ها را مشتاقانه به سمت یادگیری دنیای ریاضی سوق می‌دهد. شاید درگذشته سیستم آموزشی ریاضی و بازی را دو مقوله‌ی جدا از هم می‌دانست، اما امروزه کلاس‌های درس با این روش دانش‌آموزان را به درس ریاضی علاقه‌مندتر می‌کنند. ریاضیات ابتدایی شامل اولین گام‌های اساسی در مسیر درک اعداد و کاربردها، الگوها و روابط آن‌ها است. در طول این مسیر، دانش‌آموزان مهارت‌های شمارش، برآورد، جمع و تفریق، نمایش داده‌ها و اندازه‌گیری را می‌آموزند.

در این متن قرار است دربارۀ اهمیت بازی و ریاضی در دبستان، مزایای آموزش ریاضی با بازی و معرفی بازی‌های ریاضی دبستان صحبت کنیم.

تقویت ریاضی ابتدایی با بازی

درحالی‌که دانش‌آموزان در کتاب‌های ریاضی خود با نمودارها و تصاویر بی‌شماری روبرو می‌شوند، تحقیقات نشان می‌دهد این تنها روشی نیست که باید از آن‌ها استفاده شود. هیچ ابزاری مانند بازی با ریاضی نمی‌تواند کودکان دبستانی را به ریاضی علاقه‌مند کند.

بازی‌ بهترین روش برای یادگیری و تفریح هم‌زمان دانش‌آموزان است. انواع متنوعی از بازی وجود دارد که می‌توانید هنگام آموزش یا مرور مفاهیم ریاضی استفاده کنید.

خانه ریاضی تهرانسر

مزایای خانه ریاضی تهرانسر با بازی

بازی با ریاضی به دانش‌آموزان فرصت می‌دهد تا مفاهیم اساسی اعداد، مانند توالی شمارش، مکاتبات یک‌به‌یک و استراتژی‌های محاسبات را کشف کنند. درگیر کردن بازی با ریاضی همچنین می‌تواند دانش‌آموزان را ترغیب به کشف ترکیب اعداد، مقدار مکان، الگوها و سایر مفاهیم مهم ریاضی کند. علاوه بر این، ریاضی و بازی فرصت‌هایی را برای دانش‌آموزان فراهم می‌کند تا درک و استدلال ریاضی خود را تعمیق بخشند.

معلمان باید فرصت‌های مكرر را برای بازی با ریاضی دانش‌آموزان فراهم كنند، سپس با مشاهده الگوها، روابط و استراتژی‌های جدید، اجازه دهند كه ایده‌های ریاضی پدیدار شود. ریاضی و بازی ابزاری مهم برای یادگیری در کلاس‌های ریاضیات دبستان هستند. برخی از مزایای آموزش ریاضی با بازی به شرح زیر است:

  • انجام بازی‌ها تفکر استراتژیک ریاضی را تشویق می‌کند زیرا دانش‌آموزان استراتژی‌های مختلفی برای حل مسائل پیدا می‌کنند و درک خود را از اعداد تعمیق می‌بخشند.
  • هنگامی‌که به‌طور مکرر ریاضی و بازی انجام می‌شود، بازی‌ها از تسلط دانش‌آموزان به محاسبات پشتیبانی می‌کنند.
  • ریاضی و بازی فرصت‌هایی برای تمرین دارند، غالباً بدون نیاز به معلمان برای حل مشکلات می‌توان به بازی با ریاضی اعتماد کرد. سپس معلمان می‌توانند دانش‌آموزان را مشاهده یا ارزیابی کنند و با افراد یا گروه‌های کوچک دانش‌آموزان کار کنند.
  • ریاضی با بازی باعث می‌شود که دانش‌آموزان با سیستم اعداد و “اعداد معیار” (مانند ۱۰ ها، ۱۰۰ ها و ۱۰۰۰ ها) آشنا شوند و در محاسبات شرکت کنند و درک عمیق‌تری از عملیات ایجاد کنند.
  • ریاضی و بازی از ارتباط مدرسه به خانه پشتیبانی می‌کند. والدین می‌توانند با انجام بازی در خانه، با تفکر ریاضی فرزندان خود آشنا شوند.
  • ریاضی با بازی یکی از هیجان‌انگیزترین تجربیاتی است که می‌توانیم به کودکان هدیه دهیم. در دبستان روش‌های زیادی وجود دارد که ما می‌توانیم ریاضیات را برای بچه‌هایمان جذاب و سرگرم‌کننده کنیم. چه کسی دوست ندارد بازی کند؟ بازی با ریاضی می‌تواند هر دانش‌آموزی را علاقه‌مند به ریاضی کند.
خانه ریاضی تهرانسر

برگزاری کلاس های ریاضی بصورت ترمیک و خصوصی 

از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۲ الی ۸ شب

با حضور اساتید مجرب و آموزش و پرورش

برای مشاوره و ثبت نام با شماره های ۴۴۵۳۶۲۹۸-۴۴۵۳۹۲۹۰ تماس بگیرید

×

Powered by WhatsApp Chat

× سلام وقت بخیر ، چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟