تعیین سطح رایگان

چرا تعیین سطح باید انجام شود؟

ممکن است برای شما سوال پیش بیاید چرا به هنگام یادگیری زبان وقتی به یک آموزشگاه زبان مراجعه می کنید ابتدا از شما تعیین سطح گرفته می شود. تعیین سطح برای این است که نشان دهد دانش زبان شما در چه سطحی است و باید در چه کلاسی ثبت نام کنید. تعیین سطح روشی استاندارد برای مشخص شدن سطح شما در زبان است و این کار فقط برای کمک به شروع روند بهتر یادگیری شما می‌باشد. چرا که آموزشگاه هیچ شناختی از سطح شما در زبان ندارد و به وسیله ی تعیین سطح به شما و آموزشگاه کمک می شود به این شناخت دست پیدا کنید تا در کلاسی که مخصوص سطح شماست وارد شوید. در یک تعیین سطح استاندارد و دقیق تمامی مهارتهای زبانی اصلی شما نظیر گفتاری(Speaking)، شنیداری(Listening)، خواندن(Reading) و نوشتن(Writing) و همچنین دیگر مهارت ها نظیر گرامر(Grammar)، دایره لغات(Vocabulary) و … سنجیده میشود.
تعیین سطح ها معمولا به دو صورت شفاهی و یا کتبی انجام می شود که هر یک از این روش ها میتواند به دو شکل حضوری و آنلاین برگزار شود که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارد.
تعیین سطح زبان انگلیسی
 
تعیین سطح رایگان شفاهی
از روش های تعیین سطح رایگان ، تعیین سطح به صورت شفاهی است. روش تعیین سطح شفاهی روشی است که در اکثر کشورها انجام می شود و جزو موثرترین روش های تعیین سطح است. در تعیین سطح شفاهی شما باید با فرد آزمون گیرنده به مکالمه بپردازید و در برخی مواقع با گوش کردن به یک سری فایل های صوتی به سوالاتی در مورد فایل صوتی پاسخ بدهید. برای پاسخ دهی به سوالات در روش تعیین سطح شفاهی باید به دقت به سوالات گوش دهید و سعی کنید با استفاده از لغات متنوع به سوالات پاسخ دهید. در این روش بهتر است از پاسخ های یک کلمه ای خودداری کنید و پاسخ های بلند اما درست بدهید. از جمله مشکلاتی که می توان در تعیین سطح شفاهی نام برد استرس مکالمه با فردی غریبه است که توصیه می شود به سوالات خوب گوش فرا داده و سپس با کمی فکر کردن و بدون عجله به سوالات پاسخ مناسب دهید.
تعیین سطح رایگان کتبی
از دیگر روش های تعیین سطح زبان، تعیین سطح کتبی است. در تعیین سطح کتبی از متقاضیان یادگیری زبان امتحانی به صورت کتبی گرفته می شود که سوالات آن از سطح ساده و ابتدایی شروع می شود و به تدریج به سطح پیشرفته می رسد. عمده سوالات تعیین سطح کتبی، سوالات گرامری و لغات می باشد و همچنین مهارت نوشتاری شما را نیز محک می زند. این مدل تعیین سطح در مدت زمان مشخصی برگزار می شود.
تعیین سطح رایگان حضوری
در این مدل تعیین سطح رایگان زبان آموز باید به صورت حضوری در محل آموزشگاه حضور پیدا کند و با مسئول مربوطه به صحبت و گفت و گو بپردازد. در این حالت شما با استفاده از فضای آموزشی و زبان بدن می توانید به سوالات به شکلی مناسب و دقیق پاسخ داده هر چند برخی در این حالت تعیین سطح دچار استرس و اضطراب می شوند که بهتر است با آرامش و تسلط بدون هیچگونه عجله ای به سوالات پاسخ دهند. برای سنجش بهتر زبان آموزان و دست یابی به یک تعیین سطح دقیق در حالت حضوری بهتر است هر دو تعیین سطح شفاهی و کتبی از متقاضی گرفته شود تا زبان آموز در کلیه مهارت های زبانی به صورت کامل ارزیابی شده تا بتواند در سطح مناسب خود به یادگیری زبان بپردازد.
تعیین سطح رایگان آنلاین
از جدیدترین روش های تعیین سطح  رایگان، تعیین سطح آنلاین است که به تازگی با فراگیر شدن بستر اینترنت و در حال حاضر با توجه به شیوع گسترده بیماری کرونا رشد و رواج پیدا کرده و با استفاده از اینترنت در هر زمان و مکانی می توانید آن را انجام دهید. اخیرا بسیاری از آموزشگاه ها از تعیین سطح آنلاین استفاده می کنند. تعیین سطح آنلاین به دلیل اینکه همیشه دردسترس است باعث شده از پرطرفدارترین روش های تعیین سطح برای متقاضیان گردد. اما این مدل از تعیین سطح باید به صورتی جامع برگزار شود و بتواند تمام جنبه های مهارتی را شامل شود تا بهترین نتیجه را حاصل نماید. همچنین این تعیین سطح در مدت زمانی مشخص برگزار می شود. در تعیین سطح آنلاین نیز بهترین حالت برگزاری آن به صورت کتبی و شفاهی می باشد در غیر این صورت نمی توان به صورت دقیق بررسی کرد که زبان آموز در چه سطحی قرار دارد. در حال حاضر اکثر تعیین سطح های آنلاین به صورت کتبی بوده و شما به یک سری سوالات چهار گزینه که بیشتر شامل بخش گرامر و لغات می باشد در زمانی معین پاسخ خواهید داد.
×

Powered by WhatsApp Chat

× سلام وقت بخیر ، چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟