آموزش زبان ترکی استانبولی در مرحله‌ی اول، بهتر است که الفبای زبان ترکی را بیاموزید. زمانی که الفبا را متوجه شوید به راحتی می‌توانید کلمات را تلفظ کنید. تنها ممکن است که با معنای کلماتی که تلفظ می‌کنید آشنا نباشید. این موضوع را به راحتی می توانید با یادگیری زبان ترکی استانبولی برطرف نمایید.
آموزش زبان ترکی استانبولی در واقع مانند زبان های فنلاندی و مجارستانی از شاخه های زبان اورال آلتایی گرفته شده است. زبان ترکی استانبولی و دیگر زبان های شبیه به این زبان را، زبان آغوز می گویند.
2b8897022a70452b8acb83457b8a5f77
آموزش زبان ترکی استانبولی فرآیند یادگیری یک زبان جدید به زمان و تلاش نیاز دارد و یک شبه کامل نمی شود. بنابراین احتمالا به عنوان یک زبان آموز علاقه مند به زبان ترکی این سوال برایتان پیش آمده است که یادگیری زبان ترکی چقدر طول می کشد؟ این قابل درک است که چرا می خواهید مدت زمان یادگیری زبان را از قبل بدانید زیرا به تصمیم گیری برای شروع مسیر یادگیری زبان، برنامه ریزی و همچنین مطالعات آینده شما کمک خواهد کرد.
  • عوامل موثر در پیشرفت یادگیری زبان
  • سطوح مهارت
  • ابزارهای مفید برای یادگیری موثر زبان ترکی
عوامل موثر در پیشرفت یادگیری زبان
عوامل زیادی روی مدت زمان یادگیری زبان ترکی تاثیرگذار هستند. در ادامه هر کدام از این عوامل و نحوه تاثیر آن بر توانایی یادگیری زبان ترکی آورده شده است.
000
1-دلیل یادگیری زبان
اولین کاری که باید انجام دهید این است که دلیل و هدف خود برای یادگیری زبان ترکی را مشخص کنید. آیا از آن برای مدیریت روابط تجاری یا مکالمات اجتماعی استفاده خواهید کرد؟ آیا در حال نوشتن مقالات دانشگاهی به زبان ترکی هستید یا برای جستجوی اطلاعات در اینترنت به آن نیاز دارید؟ یا شاید می خواهید به ترکیه سفر کنید یا در آنجا تحصیل کنید؟
با تعیین هدف می توانید سطح میزان مهارت و همچنین مدت زمان مطالعه مورد نیاز برای دستیابی به آن را مشخص کنید.علاوه بر این نحوه استفاده از زمان نیز مشخص خواهد شد. برای مثال اگر می خواهید در یک فاصله زمانی مشخص به سطح خاصی از زبان ترکی برسید باید بر اساس آن برنامه ریزی کرده و اصولی تر عمل کنید. اگر هم محدودیت زمانی وجود نداشته باشد، مطالعات خود را برای مدت زمان بیشتری برنامه ریزی خواهید کرد.
2-محیط یادگیری
روش های یادگیری شما چیست؟ از چه منابعی استفاده می کنید؟ آیا در دوره های یادگیری زبان شرکت می کنید، معلم خصوصی دارید یا به صورت آنلاین یاد می گیرید؟ دوره هایتان چقدر فشرده است؟ همه این عوامل می توانند روی سرعت پیشرفت یادگیری اثر داشته باشند!
3-زبان مادری
هر چقدر زبان مادری از نظر الفبا یا خط، دستور زبان، واج شناسی، نحو و .. با زبان ترکی تفاوت داشته باشد، مدت زمان یادگیری آن بیشتر طول می کشد. موسسه خدمات خارجی ایالات متحده (FSI) همه زبان ها را با توجه به تفاوت های زبانی و یا فرهنگی نسبت به انگلیسی در چهار گروه طبقه بندی کرده است. زبان های دسته اول آسان ترین زبان ها برای انگلیسی زبانان هستند و زبان های دسته چهارم دشوارترین می باشند. زبان ترکی در دسته سوم قرار می گیرد.
آموزش زبان ترکی استانبولی
4-تجربه یادگیری زبان قبلی
اگر تجربه یادگیری یک زبان جدید را از قبل داشته باشید یا دوزبانه تربیت شده باشید، بنابراین یادگیری زبان جدیدتر زمان کمتری طول خواهد کشید. زیرا قبلا یکبار این مسیر را طی کرده اید و بهترین روش ها برای مطالعه، حفظ واژگان و تمرین مهارت ها را می شناسید. در نتیجه فرایند یادگیری نسبت به یک فرد تک زبانی بسیار راحت تر است.
5-توانایی و استعداد
باید بپذیریم که برخی افراد استعداد بیشتری در یادگیری زبان های جدید نسبت به بقیه دارند. کسانی که توانایی طبیعی یا علاقه بیشتری به یادگیری زبان های جدید دارند قطعا در مدت زمان کمتری به آن مسلط می شوند.
سطوح مهارت
چارچوب اروپایی مشترک منبع برای زبان ها (CEFR یا CEFRL) یک استاندارد بین المللی است که سطح مهارت هر فرد در یک زبان را تعیین می کند. شش سطح A1، A2، B1، B2، C1 و C2 دارد.
در ادامه این سطوح را مرور می کنیم و مهارت های هر مرحله برای زبان ترکی را بررسی خواهیم کرد.
1-سطح مقدماتی
سطح مقدماتی یا مبتدی شامل سطوح A1 و A2 است و به عنوان سطح “کاربر پایه” نیز شناخته می شود. پس از تکمیل سطح مبتدی باید بتوانید:
  • مکالمات ساده روزانه و کارهایی مانند معرفی خود، خرید، سوال و جواب ساده و همچنین نیازهای فوری خود را انجام دهید.
  • برخی از اسامی، صفت ها و افعال اصلی را بشناسید.

برای مشاوره و ثبت نام با شماره های ۴۴۵۳۶۲۹۸-۴۴۵۳۹۲۹۰ تماس بگیرید

×

Powered by WhatsApp Chat

× سلام وقت بخیر ، چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟