learn english

موسسه زبان پیوندملل یکی از معتبرترین مراکز آموزش زبان انگلیسی است که تمامی موارد و دوره‌های آموزش این زبان انگلیسی  را پوشش می‌دهد. در این آموزشگاه تمامی دوره‌های آموزش زبان برای سنین مختلف وجود دارد. کلاس‌های آموزشگاه در دوران کرونا به صورت آنلاین با بیشترین کیفیت در حال برگزاری است و شما می‌توانید با توجه به سطح زبان خود در این دوره‌ها نام نویسی کنید. 

موسسه پیوندملل با برگزاری آزمون‌های تعیین سطح و مشاوره رایگان، دوره آموزشی مناسب با توجه به نیاز و سطح زبان شما را معرفی می‌کند. با ثبت نام در این آموزشگاه می‌توانید خود را در مسیر یادگیری زبان انگلیسی قرار دهید.

زبان انگلیسی در کل دنیا به عنوان یک زبان بین المللی و رسمی شناخته می‌شود. بسیاری از افراد در کشورهایی که زبان رسمی آن‌ها چیزی به غیر از انگلیسی است، سعی دارند که این زبان را یاد بگیرند. به همین خاطر در کشورهای مختلف به خصوص کشور ما موسسه‌های آموزش زبان انگلیسی روز به روز در حال افزایش هستند. با یادگیری زبان انگلیسی و دریافت مدرک‌های تخصصی این زبان مثل آیلتس و تافل، می‌توانید فرصت‌های جدیدی برای آینده شغلی و تحصیلی خود ایجاد کنید. در این مطلب شما را با انواع روش‌های آموزش زبان انگلیسی آشنا می‌کنیم تا بتوانید با شرکت در کلاس‌های حضوری یا آنلاین، این زبان محبوب و پرکاربرد بین المللی را به خوبی آموزش ببینید.

 

learn english

روشهای آموزش زبان انگلیسی

در طول تاریخ، رویکردهای متفاوتی برای آموزش زبان وجود داشته است و با گذشت زمان روش‌ها مختلفی برای آموزش این زبان پرکاربرد شکل گرفته است. محبوبیت و تاثیرگذاری هر یک از روش‌ها ممکن است در هر فردی متفاوت باشد به همین خاطر نمی‌توان گفت که یک روش تنها راه موثری است که شما می‌توانید با انتخاب آن زبان انگلیسی را یاد بگیرید. در این بخش از مطلب شما را با انواع روش‌های آموزش زبان انگلیسی آشنا خواهیم کرد.

روش مستقیم

یکی از قدیمی‌ترین روش‌های آموزش زبان است که از این ترفند برای آموزش زبان‌های دیگر نیز استفاده می‌شود. این روش که به نام روش طبیعی هم شناخته شده است، در سال 1900 میلادی برای کمک به سربازان استفاده شد. در این روش تنها از زبان مقصد استفاده می‌شود و بیشتر روی مهارت‌های کلامی تاثیر گذار است. قواعد نگارشی نیز به صورت استقرائی در این روش آموزش داده می‌شود.

روش ترجمه گرامر

همانطور که از نام این روش پیدا است، بیشتر روی ترجمه مطالب تمرکز دارد. ترجمه محور بودن این روش باعث شده است که استفاده از آن مقداری برای آموزش زبان سخت باشد. این روش که بسیار سنتی است بیشتر برای آموزش کسانی که قصد تحصیل در ادبیات انگلیسی را دارند توصیه می‌شود.

learn english music

آموزش صوتی

این روش بیشتر از یک نظریه آموزشی پیروی می‌کند. این نظریه می‌گوید که هرچیزی با تکرار مداوم قابل یادگیری است. این روش شباهت زیادی به روش مستقیم دارد با این تفاوت که تمرکز آن بیشتر روی دستورات زبان انگلیسی است.

شرکت در کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی

این روز‌ها از این روش بیشتر از بقیه روش‌ها استفاده می‌شود، به طوری که اگر کسی قصد یادگیری زبان انگلیسی را داشته باشد این مسیر را انتخاب می‌کند. در این مطلب بیشتر با آموزش زبان به صورت حضوری یا آنلاین آشنا خواهید شد.

دوره‌های آموزش زبان انگلیسی

موسسه‌های آموزش زبان، دوره‌های مختلفی را برای آموزش زبان آموزان در نظر می‌گیرند. به طور کلی کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی به صورت ترمیک در دوره‌ها چند ماهه یا به صورت فشرده برگزار می‌شوند. نوع دیگر دسته بندی دوره‌های آموزشی بر اساس سن زبان آموزان تشکیل می‌شود تا آموزش بر اساس سن داوطلبین صورت بگیرد.

آموزش برای کودکان

در دوره‌های آموزش زبان انگلیسی برای کودکان از تصاویر رنگی و جذابی استفاده می‌شود. در این روش بیشتر از موسیقی‌های کودکانه و شعر برای آموزش استفاده می‌شود تا انجام مراحل آموزشی برای کودک خسته کننده نباشد. در این دوره تمامی حروف الفبا و مطالب پایه زبان انگلیسی به کودکان آموزش داده می‌شود.

آموزش برای نوجوانان

در این روش نیز از مطالب مرتبط با سن زبان آموز استفاده می‌شود تا اصطلاحا فضای آموزش زبان برای نوجوان کسل کننده و خشک نباشد. دوره‌های آموزشی زبان انگلیسی نوجوانان به صورت ترمیک برگزار می‌شود و در پایان هر ترم یک امتحان نهایی برای ورود به ترم بعد وجود دارد. در دوره‌ نوجوانان قواعد دستوری مختلف و کلمات پرکاربرد آموزش داده می‌شود.

دوره‌های آموزشی بزرگسالان

دوره‌های آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان با شرایط خاصی همراه است. در این دوره ساعت برگزاری کلاس‌ها به گونه‌ای برنامه‌ریزی می‌شود که افراد شاغل هم بتوانند در کلاس‌های حضوری شرکت داشته باشند. مطالب آموزشی در این کلاس‌‌ها با توجه به سطح مهارتی زبان آموز تدوین می‌شود و رده‌های مختلف مبتدی تا پیشرفته را پوشش خواهد داد.

دوره‌های فشرده آموزش زبان انگلیسی

دوره‌های فشرده برای یک سری زبان آموز خاص برنامه ریزی می‌شوند. معمولا افرادی که قصد دارند در آزمون‌های آیلتس یا تافل شرکت کنند، در این دوره‌ها نام نویسی می‌کنند. در دوره‌های فشرده سعی می‌شود تا مطالب مختلف و مهم زبان انگلیسی در مدت زمان کوتاهی به زبان آموز تدریس شود.

شرکت در کلاس‌های حضوری

بسیاری از مردم برا این باورند که تنها راه آموزش زبان شرکت در کلاس‌های حضوری است. البته نمی‌توان این طرز تفکر را به طور کلی رد کرد، چون بسیاری از آموزشگاه‌ها و حتی دانشگاه‌های کشور از این روش تدریس آموزش زبان استفاده می‌کنند. تمام دوره‌هایی که در بالا معرفی شد همگی به صورت حضوری آموزش داده می‌شوند.

در کلاس‌های حضوری از یک کتاب آموزش زبان مخصوص استفاده می‌شود و مدرس در هر جلسه بخش‌هایی از این کتاب را تدریس می‌کند. برای اینکه زبان آموز بهتر بتواند بر زبان انگلیسی مسلط شود، تنها از زبان انگلیسی برای انجام مکالمات کلاس استفاده می‌شود. با انجام این کار مهارت‌های کلامی و گفتاری زبان آموز تقویت خواهد شد. البته که این شیوه آموزشی مزایا و معایب خاص خودش را دارد. در ادامه این مطلب بیشتر با مزایا و معایب کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی آشنا خواهید شد.

 

 

مزایا و معایب کلاس‌های حضوری آموزش زبان انگلیسی

شرکت در کلاس‌های حضوری آموزش زبان نکات مثبت یا منفی مختلفی را با خود به همراه دارد. این کلاس‌ها معمولا به صورت چند جلسه در هفته برگزار می‌شوند، به همین خاطر ممکن است که بعضی از افراد به دلیل داشتن مشغله‌های کاری نتوانند در این کلاس‌ها حضور داشته باشند. یکی از معایب کلاس‌های حضوری این است که باید زمان و هزینه‌های مشخصی را برای رفت و آمد به کلاس در نظر بگیرید. به همین خاطر هنگام ثبت نام کلاس‌های حضوری باید مکان تشکیل کلاس را هم در نظر داشته باشید.

بسیاری از آموزشگاه‌های معتبر تدریس زبان در نقاط مختلف شهر شعب خود را تاسیس می‌کنند تا زبان آموز برای رفت و آمد خود به کلاس مشکلی نداشته باشد. شهریه‌ کلاس‌های آموزش زبان نسبت به دوره و آموزشگاه متفاوت است. برای ثبت نام در برخی دوره‌های آموزشی نیاز است که شهریه‌های چند میلیونی بپردازید. مشکلات مالی از دیگر دلایلی است که برخی زبان آموزان به خاطر آن نمی‌توانند در کلاس‌های حضوری ثبت نام کنند. آموزشگاه‌ها برای رفع این مشکل امکان پرداخت قسطی شهریه را قرار دادند تا تمامی زبان آموزان حتی افراد کم درآمد هم امکان استفاده از کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی را داشته باشند.

اما با توجه به تمام مشکلاتی در کلاس‌های حضوری آموزش زبان انگلیسی وجود دارد، شرکت در این کلاس‌ها فواید زیادی را برای زبان آموز خواهد داشت. اساتید آموزش زبان، طی برگزاری جلسات حضوری در طول ترم برفعالیت زبان آموز نظارت می‌کنند. این کار باعث می‌شود تمرین‌ها و مطالعه مطالب کلاس به طور منظم توسط زبان آموز انجام شود. داشتن نظم و تکرار متوالی مطالب در کلاس‌های حضوری یادگیری زبان انگلیسی را برای زبان آموز راحت‌تر می‌کند.

کلاس‌های آنلاین

قبل از گسترش ویروس کرونا در کشور، امکان تشکیل کلاس‌های آنلاین در هیچ آموزشگاه و مدرسه‌ای وجود نداشت. شیوع ویروس کرونا اهمیت سیستم آموزشی آنلاین را به ما اثبات کرد تا هرچه زودتر بستر مناسب برای برقراری کلاس‌های آموزشی به صورت آنلاین را فراهم کنیم. بسیاری از آموزشگاه‌های زبان در حال حاضر کلاس‌های آموزشی خود را به صورت اینترنتی برگزار می‌کنند و مراحل آموزش زبان انگلیسی را از این طریق انجام می‌دهند. در حال حاضر شما می‌توانید در کلاس‌های آنلاین آموزش زبان ثبت نام کنید تا بتوانید حتی در روز‌های کرونایی هم این زبان بین المللی را یاد بگیرید.

در کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی همان مطالب کلاس حضوری به زبان آموزان تدریس می‌شود. زبان آموزان می‌توانند از طریق ارتباط تصویری و صوتی با استاد گفت و گو کنند و در روند آموزشی کلاس شرکت داشته باشند. این سیستم این امکان را به استاد می‌دهد تا هر زمانی که خواست با زبان آموزان ارتباط برقرار کند یا سوالاتی را از آن‌ها بپرسد. مطالب آموزشی و تمرینات نیز در فایل‌های مختلف برای زبان آموزان ارسال می‌شود تا زبان آموز در منزل آن‌ها را انجام دهد.

 

مزایای شرکت در کلاس‌های آنلاین

شرکت در کلاس‌های آنلاین آموزش زبان انگلیسی همانند کلاس‌ها حضوری از مزایا و معایب مختلفی همراه است. مهم‌ترین فایده کلاس‌های آنلاین این است که شما همیشه به مطالب آموزشی کلاس دسترسی خواهید داشت. همه جلسات در سیستم آموزش آنلاین زبان انگلیسی ضبط می‌شوند و زبان آموز با مراجعه به سیستم می‌تواند به هر مطلبی که نیاز دارد دسترسی پیدا کند. از دیگر مزایای این روش این است که هزینه ثبت نام در کلاس‌های آنلاین آموزش زبان انگلیسی بسیار کمتر از کلاس‌های حضوری است.

برای شرکت در کلاس‌ها آنلاین نیازی نیست که مسافت زیادی را با مترو و اتوبوس طی کنید و یا ساعت‌ها در ترافیک گیر کنید. با استفاده از این روش تنها با چند کلیک می‌توانید سر کلاس حضور پیدا کنید. همچنین در برخی از آموزشگاه‌ها حضور در سر کلاس اجباری نیست و شما هر ساعتی که دوست داشتید می‌توانید مطالب آموزشی خود را درافت کنید. البته شرکت کردن در کلاس زمانی که استاد به صورت آنلاین حضور دارد، بیشتر توصیه می‌شود.

یکی از بزرگترین مزایای که در کلاس آنلاین وجود دارد این است که زبان آموز تمرکز بیشتری روی درس دارد. زمانی که زبان آموز در اتاق شخصی خودش است احساس راحتی زیادی می‌کند و نیازی نیست تا ساعت‌ها روی صندلی‌های چوبی کلاس بنشیند. حتی خوردن حوراکی در طول کلاس آزاد است و شما زبان آموزی را نخواهید یافت که از وجود همچین شرایطی گلایه داشته باشد.

تمامی دوره‌های آموزش زبان انگلیسی از طریق سیستم آنلاین برگزار می‌شود و محدودیت خاصی از این بابت وجود ندارد. یکی از معایب کلاس‌های آنلاین این است که ممکن از بعضی از افراد به سیستم کامپیوتری مناسب برای شرکت کردن در کلاس‌ها آموزشی دسترسی نداشته باشند. اختلال در اینترنت و کاهش سرعت ممکن است در برخی از مواقع مشکلاتی را هنگام برگزاری کلاس ایجاد کند.

نکات مهم در یادگیری زبان انگلیسی

نکاتی وجود دارند که با رعایت کردن آن‌‌ها در کلاس‌های حضوری یا آنلاین آموزش زبان انگلیسی می‌توانید تاثیر آموزش خود را چند برابر کنید. در این بخش از مطلب ما این نکات را برای شما قرار دادیم تا شما را در مسیری یادگیری زبان انگلیسی همراهی کنیم.

همیشه سعی کنید هنگام تدریس استاد تمرکز کافی روی مطلب داشته باشید و از مواردی که حواس شما را پرت می‌کند دوری کنید. مهم‌ترین نکته در یادگیری هر چیزی تمرین و تکران آن مطلب است. این قضیه در یادگیری و آموزش زبان انگلیسی هم برقرار است. مطالب درسی خود را به صورت مرتب دوره کنید و تمرینات خود را به موقع انجام دهید. هیچ وقت از اشتباه کردن نترسید و اگر مطلبی ساده‌ای را هم متوجه نشدید از استاد سوال کنید تا دوباره مطلب را برای شما آموزش دهد.

 ظ
How to Learn English

برای مشاوره و ثبت نام با شماره های ۴۴۵۳۶۲۹۸-۴۴۵۳۹۲۹۰ تماس بگیرید

×

Powered by WhatsApp Chat

× سلام وقت بخیر ، چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟